Loading color scheme

Z Życia Parafii

Z Życia Parafii

 

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY             18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. W Kościele zaczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Jutro zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ( 19. dzień miesiąca) odprawimy Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli tego wielkiego Patrona.

3. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski. Można spożywać pokarmy mięsne.

4. Przyszła niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Dzisiaj poi mszy św. o godz. 10.00. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.

6. Są gazety „Niedziela” …

7. Intencje …

8. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła: sprzątały 2 osoby z jednego domu z ul. Kościuszki po str. Pałacu. Na przyszły piątek zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Ks. Wenikajtysa.

9. „Bóg zapłać” za ofiary na cele kościoła – szczególnie za dzisiejszą tacę inwestycyjną.

10. 15 kwietnia na covid 19 zmarł kolejny kapłan, proboszcz naszej archidiecezji w wieku 63 lat. Jego młodszy o kilka lat brat, także proboszcz pracujący w sąsiedniej sosnowieckiej diecezji niedaleko Myszkowa zmarł także na covid na jesień zeszłego roku. Módlmy się dużo o nowe powołania kapłańskie.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:śp. Genowefa Piątkowska l.59 z Siedlca  - Kapłanów jak i naszych zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu R.I.P.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Przypominamy, że aby dostąpić godności ojca czy matki chrzestnej muszą być spełnione następujące wymagania.

a. Ukończony 16 rok życia

b. Sakrament bierzmowania.

c. Regularna Msza św. niedzielna i w święta nakazane.

d. Spowiedź święta przynajmniej trzy, cztery razy w roku.

Osoba pozostająca w związku niesakramentalnym lub nie uczęszczająca na katechezę nie może zostać chrzestnym.

Takie wymagania mają postawić kapłani w całej Polsce i tego od nich się oczekuje. Nie są to warunki ustalane przez poszczególnych proboszczów, ale odgórnie przez biskupów.

Niejednokrotnie można spotkać się z tłumaczeniem, że chodzi się na Mszę św. do innych kościołów czy parafii odwiedzając swoją narzeczoną, czy narzeczonego - Z pewnością taką osobę regularnie uczestniczącą na Mszę św. w tych parafiach ksiądz proboszcz z łatwością zapamięta, nie będzie problemu, aby ten fakt poświadczył w razie konieczności.