Loading color scheme

Sakramenty

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

  JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA             22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Piątek jest  w tym miesiącu ostatnim piątkiem, msza św o godz. 17.00. będzie więc mszą zbiorową za zmarłych

4. Są do nabycia gazety „Niedziela” i „Moje Pismo Tęcza” …

5. Intencje mszalne …/szczegóły w: msze św. i nabożeństwa/

6. „Bóg zapłać” za ofiar na renowację ołtarza św. Antoniego; pewna osoba z ul. Kościuszki 100 PLN, a z ostatniej tacy inwestycyjnej wpłynęło 1646,97 PLN

7. Nikt nie sprzątał kościoła – na przyszły piątek zapraszamy do sprzątania parafian z Huciska i Apolonki.

    "Bóg zapłać" za uprzątnięcie z liści terenu wokół kościoła /kilkoro parafian poświęciło na ten cel swój czas - jeszcze raz "Bóg zapłać"

8. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.