Loading color scheme

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA             22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Piątek jest  w tym miesiącu ostatnim piątkiem, msza św o godz. 17.00. będzie więc mszą zbiorową za zmarłych

4. Są do nabycia gazety „Niedziela” i „Moje Pismo Tęcza” …

5. Intencje mszalne …/szczegóły w: msze św. i nabożeństwa/

6. „Bóg zapłać” za ofiar na renowację ołtarza św. Antoniego; pewna osoba z ul. Kościuszki 100 PLN, a z ostatniej tacy inwestycyjnej wpłynęło 1646,97 PLN

7. Nikt nie sprzątał kościoła – na przyszły piątek zapraszamy do sprzątania parafian z Huciska i Apolonki.

"Bóg zapłać" za uprzątnięcie z liści terenu wokół kościoła /kilkoro parafian poświęciło na ten cel swój czas - jeszcze raz "Bóg zapłać"

8. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.